Jason has logged 246 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The 9th Life of Louis Drax

The 9th Life of Louis Drax

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Looper

Looper

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Backstory

Backstory

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Snooze Time

Snooze Time

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Standby

Standby

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Shower

Shower

2012
×
Read the review Edit this entry  
04
Sweet Things

Sweet Things

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Magic in the Moonlight

Magic in the Moonlight

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Film Stars Don't Die in Liverpool

Film Stars Don't Die in Liverpool

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Aftermath

Aftermath

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Denial

Denial

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Detour

Detour

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mindhorn

Mindhorn

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry