• Midsommar

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Fyre

  • Dumplin'

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Can You Ever Forgive Me?

  • The Favourite

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Dirty Computer

  • Duck Butter

  • Love, Simon

  • Annihilation

  • Lizzie

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

  • Disobedience

  • Professor Marston and the Wonder Women

  • I, Tonya

  • Battle of the Sexes

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • The Feels

  • Okja

    ★★★★½

  • Princess Cyd

  • The Death and Life of Marsha P. Johnson

  • The Disaster Artist

  • Baby Driver

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

  • Landline

  • Hidden Figures

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

  • 20th Century Women

  • The Girl on the Train

  • The Edge of Seventeen

  • Amanda Knox

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Ghostbusters

    ★★★★★

  • Finding Dory

  • Bo Burnham: Make Happy

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • The Handmaiden

  • Café Society

  • Miss Stevens

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★½

  • Concerned Student 1950

  • Midnight Special

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★½

  • Eddie the Eagle

    ★★★

  • Lovesong

  • Hunt for the Wilderpeople

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • Chi-Raq

    ★★★★

  • Spectre

  • Just Jim

  • Maggie's Plan

  • The Martian

    ★★★★

  • Maze Runner: The Scorch Trials

  • Steve Jobs

  • Spotlight

    ★★★★

  • Room

    ★★★★★