• Enola Holmes

  • Fractured

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Crawl

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Christopher Robin

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Ocean's Eight

  • Adrift

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Red Sparrow

    ★★★★★

  • When We First Met

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Pitch Perfect 3

  • The Greatest Showman

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Wonder Wheel

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Crash Pad

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

  • Molly's Game

  • It

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Wonder Woman

  • Baywatch

  • Alien: Covenant

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Red Nose Day Actually

  • Life

    ★★★

  • Kong: Skull Island

  • Beauty and the Beast

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Passengers

    ★★

  • Hidden Figures

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • The Great Wall

    ★★★

  • Moana

    ★★★

  • Miss Sloane

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

  • Storks

  • Bridget Jones's Baby

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★★

  • Arrival

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

  • Star Trek Beyond

  • Central Intelligence

  • Now You See Me 2

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

  • Captain America: Civil War

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Genius

    ★★★★