Paola has logged 28 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Tim Maia

Tim Maia

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
19
A Man Amidst Bees

A Man Amidst Bees

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Podecrer!

Podecrer!

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
One Day

One Day

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Carandiru

Carandiru

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Edit this entry  
01
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
30
My Name Ain't Johnny

My Name Ain't Johnny

2008
×
★★½
Edit this entry  
29
Cazuza: Time Doesn't Stop

Cazuza: Time Doesn't Stop

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Man Who Copied

The Man Who Copied

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Adult World

Adult World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry