Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Inside the Edge: A Professional Blackjack Adventure

Inside the Edge: A Professional Blackjack Adventure

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Edit this entry  
27
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Edit this entry  
23
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
After We Fell

After We Fell

2021
×
★★
Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
True Crime

True Crime

1995
×
★★½
Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry