• My Name Is Leon

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • What Happened, Brittany Murphy?

  • Muppets Haunted Mansion

  • House of Secrets: The Burari Deaths

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Burrow

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Hamilton

  • If Anything Happens I Love You

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • Mrs. America

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • Jumanji: The Next Level

  • Zombieland: Double Tap

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Bad Education

  • Knives Out

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

  • Ma

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

  • Pet Sematary

    ★★★