Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★
Edit this entry  
18
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ambassadors

Ambassadors

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ghost Team

Ghost Team

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
It

It

2017
×
Edit this entry  
23
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
Edit this entry  
17
House of Secrets: The Burari Deaths

House of Secrets: The Burari Deaths

2021
×
Edit this entry  
15
What Happened, Brittany Murphy?

What Happened, Brittany Murphy?

2021
×
Edit this entry  
14
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Seeing Allred

Seeing Allred

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
St Trinian's 2: The Legend of Fritton's Gold

St Trinian's 2: The Legend of Fritton's Gold

2009
×
Edit this entry  
04
St. Trinian's

St. Trinian's

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
Wild Child

Wild Child

2008
×
Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
Edit this entry  
05
Saw III

Saw III

2006
×
Read the review Edit this entry  
05
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor

Thor

2011
×
★★
Edit this entry  
06
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Edit this entry  
04
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
04
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Internship

The Internship

2013
×
★★½
Edit this entry  
20
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Edit this entry