• The Babysitter: Killer Queen

  • Host

    ★★★

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • The Hunt

    ★★

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Underwater

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Black Christmas

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Eli

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Earthquake Bird

    ★★½

  • Scare Package

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Random Acts of Violence

    ★★★

  • VFW

    ★★★

  • 3 from Hell

    ★★

  • The Beach House

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Fanatic

    ½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Satanic Panic

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Sibyl

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • First Love

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Tolkien

    ★★½

  • In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

    ★★½

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Bliss

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★

  • The Haunting of Sharon Tate

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★