• Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • The Head Hunter

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Hell Fest

    ★★½

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★★

  • London Fields

  • The Perfection

    ★★★

  • The Basement

    ★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Nekrotronic

    ★★½

  • Outlaw King

    ★★★½

  • The Predator

    ★★

  • The Nun

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Meg

    ★★½

  • Nightmare Cinema

    ★★★½

  • Cam

    ★★★½

  • The First Purge

    ★★

  • Tau

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Knife+Heart

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★½

  • Fahrenheit 451

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Anon

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Paterno

    ★★★½

  • Party Hard, Die Young

    ★★

  • The Ranger

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★½

  • Benji

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hellraiser: Judgment

    ★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★½

  • Winchester

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Colette

    ★★★½

  • Lizzie

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Summer of 84

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Psych: The Movie

    ★★★½

  • Inoperable

    ★½

  • Boar

    ★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Justice League

    ★½

  • Jigsaw

    ★★

  • The Babysitter

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★½