• Blade Runner 2049

    ★★★★

  • 1922

    ★★★

  • Cult of Chucky

    ★★★

  • Happy Hunting

    ★★★

  • Satan's Slaves

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★½

  • Downsizing

    ★★★

  • Revenge

    ★★★★

  • Chappaquiddick

    ★★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Haunters: The Art of the Scare

    ★★★

  • It

    ★★½

  • Woodshock

    ★★½

  • Hostiles

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★½

  • To Hell and Back: The Kane Hodder Story

    ★★★½

  • Leatherface

    ★★½

  • Victor Crowley

    ★★½

  • The Layover

  • King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Wish Upon

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • The Mummy

    ★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Time Trap

    ★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • Get Me Roger Stone

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • Life

    ★★★

  • M.F.A.

    ★★★

  • Mayhem

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Like Me

    ★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • The Little Hours

    ★★½

  • The Bye Bye Man

  • Fences

    ★★★★½

  • Passengers

    ★★

  • Hidden Figures

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Frank & Lola

    ★★★

  • Underworld: Blood Wars

    ★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Terrifier

    ★★½

  • Another WolfCop

    ★★★

  • Phantasm: Ravager

    ★★½

  • I Am the Pretty Thing That Lives in the House

    ★★½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★½

  • Free Fire

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Suicide Squad

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • Ghostbusters

    ★★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • Colossal

    ★★★½

  • The Purge: Election Year

    ★★½

  • The Shallows

    ★★½

  • Independence Day: Resurgence

    ★★½