Sort by
  • Nope

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Cinderella

    ★★

  • He's All That

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★★

  • Monday

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★★

  • Pride and Prejudice - A New Musical

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Life Itself

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Gifted

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • The Bronze

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • What If

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Summer Eleven

    ★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★

  • Up

    ★★★★★

  • The Dark Knight

  • WALL·E

    ★★★★

  • Iron Man

    ★★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★★

  • Barbie as The Princess & the Pauper

    ★★★★★

  • The Virgin Suicides

    ★★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★★★

  • Toy Story

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★

  • Back to the Future

    ★★★★★

  • The Godfather