Sort by

liz has logged 40 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Summer Eleven

Summer Eleven

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Monday

Monday

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pride and Prejudice - A New Musical

Pride and Prejudice - A New Musical

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry