Sort by

Brady has logged 382 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Angela's Christmas

Angela's Christmas

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Misadventures of Rick and Morty

The Misadventures of Rick and Morty

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Springsteen On Broadway

Springsteen On Broadway

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Square Roots: The Story of SpongeBob SquarePants

Square Roots: The Story of SpongeBob SquarePants

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Savages

The Savages

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
06
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
Edit this entry  
05
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cobra

Cobra

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Grinch

The Grinch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
02
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
30
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry