Sort by

Brady has logged 25 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Like Father

Like Father

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Feels

The Feels

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
27
The Flintstones

The Flintstones

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
21
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Kentucky Fried Movie

The Kentucky Fried Movie

1977
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Another Day, Another Time: Celebrating the Music of 'Inside Llewyn Davis'

Another Day, Another Time: Celebrating the Music of 'Inside Llewyn Davis'

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Bao

Bao

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
Read other review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Starlet

Starlet

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry