Sort by

Podcasting's Brock has logged 228 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Edit this entry  
31
Scooby-Doo! and the Loch Ness Monster

Scooby-Doo! and the Loch Ness Monster

2004
×
★★★
Edit this entry  
31
The Trip to Italy

The Trip to Italy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Breakheart Pass

Breakheart Pass

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Money Movers

Money Movers

1978
×
★★★½
Edit this entry  
18
Wings of Life

Wings of Life

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Art of the Steal

The Art of the Steal

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pink Cadillac

Pink Cadillac

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Peter Pan Live!

Peter Pan Live!

2014
×
★★½
Edit this entry  
03
The Crimson Wing: Mystery of the Flamingos

The Crimson Wing: Mystery of the Flamingos

2008
×
★★★½
Edit this entry  
02
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Train Robbers

The Train Robbers

1973
×
★★★½
Edit this entry  
27
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Escape from Alcatraz

Escape from Alcatraz

1979
×
★★★★
Edit this entry  
26
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Annie

Annie

1982
×
★★★
Edit this entry  
22
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Broke

Broke

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Family Guy Presents: Blue Harvest

Family Guy Presents: Blue Harvest

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Playing for the Mob

Playing for the Mob

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★
Edit this entry  
12
Ordinary Decent Criminal

Ordinary Decent Criminal

2000
×
★★★
Edit this entry  
12
Family Guy Presents: It's a Trap!

Family Guy Presents: It's a Trap!

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Saturday Night

Saturday Night

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Tarzan the Ape Man

Tarzan the Ape Man

1932
×
★★★½
Edit this entry  
28
Getting Straight

Getting Straight

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Timeline

Timeline

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
It's The Great Pumpkin, Charlie Brown

It's The Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Fighting Prince of Donegal

The Fighting Prince of Donegal

1966
×
★★★
Edit this entry  
16
Jimmy Hollywood

Jimmy Hollywood

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Brüno

Brüno

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Homefront

Homefront

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Girl Most Likely

Girl Most Likely

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ride Along

Ride Along

2014
×
★★
Read the review Edit this entry