Sort by

Podcasting's Brock has logged 24 entries for films during April 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Enforcer

The Enforcer

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tinker Bell and the Pirate Fairy

Tinker Bell and the Pirate Fairy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Planes

Planes

2013
×
★★
Edit this entry  
27
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Force of One

A Force of One

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Way of the Dragon

The Way of the Dragon

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Frisco Kid

The Frisco Kid

1979
×
★★★
Edit this entry  
18
20 Feet from Stardom

20 Feet from Stardom

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dead Heat on a Merry-Go-Round

Dead Heat on a Merry-Go-Round

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Game of Death

Game of Death

1978
×
★★½
Edit this entry  
11
Death Wish V: The Face of Death

Death Wish V: The Face of Death

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Strongest Man in the World

The Strongest Man in the World

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Now You See Him, Now You Don't

Now You See Him, Now You Don't

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Computer Wore Tennis Shoes

The Computer Wore Tennis Shoes

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Ugly Dachshund

The Ugly Dachshund

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Death Wish 4: The Crackdown

Death Wish 4: The Crackdown

1987
×
★★
Read the review Edit this entry