Sort by

Podcasting's Brock has logged 25 entries for films during May 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pale Rider

Pale Rider

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Searching for Bobby Fischer

Searching for Bobby Fischer

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Crossing Over

Crossing Over

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Country Bears

The Country Bears

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Race to Witch Mountain

Race to Witch Mountain

2009
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Dead Pool

The Dead Pool

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frank and Ollie

Frank and Ollie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Return from Witch Mountain

Return from Witch Mountain

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Night Shift

Night Shift

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Escape to Witch Mountain

Escape to Witch Mountain

1975
×
★★★½
Edit this entry  
12
In Search of the Castaways

In Search of the Castaways

1962
×
★★½
Edit this entry  
11
Return to Never Land

Return to Never Land

2002
×
★★
Read prior review Edit this entry  
09
Random Hearts

Random Hearts

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Tin Men

Tin Men

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Journey to Shiloh

Journey to Shiloh

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Heroes

Heroes

1977
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Mechanic

The Mechanic

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Sudden Impact

Sudden Impact

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry