• Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

  • Cherry

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Love and Monsters

  • Soul

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Tenet

  • An American Pickle

  • Greenland

  • The Old Guard

  • Capone

  • Justice League Dark: Apokolips War

  • Arkansas

    ★★½

  • The Last Dance

  • Mulan

  • Spenser Confidential

  • Devs

  • The Way Back

  • Bloodshot

  • The Invisible Man

    ★★

  • Onward

    ★★½

  • The Father

  • Save Yourselves!

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Bad Boys for Life

  • The Outsider

  • Dracula

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Dark Waters

  • Watchmen

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Our Friend

  • Joker

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Vivarium

    ★★★

  • Midsommar

  • Shaft

  • Men in Black: International

  • Dark Phoenix

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • A Hidden Life

  • Bacurau

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Aladdin

  • Chernobyl

  • Blow the Man Down

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Hellboy

  • Missing Link

  • Shazam!

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Lucky 13