RSS feed for Giedrius

Giedrius has logged 53 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★½
Edit this entry  
28
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★½
Edit this entry  
13
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
½
Edit this entry  
26
Straight Time

Straight Time

1978
×
★★★
Edit this entry  
13
The Mummy

The Mummy

2017
×
½
Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
05
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Edit this entry  
05
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Circle

The Circle

2017
×
★½
Edit this entry  
16
Time of the Gypsies

Time of the Gypsies

1988
×
★★★★
Edit this entry  
16
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★
Edit this entry  
06
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★½
Edit this entry  
06
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★
Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★½
Edit this entry  
18
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Mission

The Mission

1986
×
★★★½
Edit this entry  
04
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★½
Edit this entry  
04
Targets

Targets

1968
×
★★½
Edit this entry  
27
The Big Kahuna

The Big Kahuna

1999
×
★★★
Edit this entry  
30
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Inferno

Inferno

2016
×
★½
Edit this entry  
09
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Airplane II: The Sequel

Airplane II: The Sequel

1982
×
½
Edit this entry  
08
See No Evil, Hear No Evil

See No Evil, Hear No Evil

1989
×
★★½
Edit this entry  
26
Paterson

Paterson

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★½
Edit this entry  
19
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Predestination

Predestination

2014
×
★★½
Edit this entry  
11
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★½
Edit this entry  
05
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★
Edit this entry  
03
Silence

Silence

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Edit this entry  
22
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★
Edit this entry