RSS feed for Giedrius

Giedrius has logged 20 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dune

Dune

1984
×
★★
Edit this entry  
16
For All Mankind

For All Mankind

1989
×
★★★½
Edit this entry  
15
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★
Edit this entry  
08
Prospect

Prospect

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Edit this entry  
12
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★
Edit this entry  
05
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Edit this entry  
04
Murder by Contract

Murder by Contract

1958
×
★★★
Edit this entry  
11
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Overlord

Overlord

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Aquaman

Aquaman

2018
×
Edit this entry  
20
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Edit this entry  
10
Life

Life

2017
×
★★
Edit this entry  
06
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Dracula

Dracula

1992
×
★★★½
Edit this entry