logan has logged 221 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Tag

Tag

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

1990
×
★★★½
Edit this entry  
29
C.R.A.Z.Y.

C.R.A.Z.Y.

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★½
Edit this entry  
25
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
Papillon

Papillon

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Dom Hemingway

Dom Hemingway

2013
×
Edit this entry  
25
Double Happiness

Double Happiness

1994
×
★★★½
Edit this entry  
24
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★
Edit this entry  
23
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
Edit this entry  
23
A Dog's Life

A Dog's Life

1918
×
Edit this entry  
22
A Very English Scandal

A Very English Scandal

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Dope

Dope

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hard Core Logo

Hard Core Logo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
04
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Edit this entry  
02
By the Law

By the Law

1926
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Edit this entry  
01
Man Up

Man Up

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★
Edit this entry  
28
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Orders

Orders

1974
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Blob

The Blob

1958
×
★★½
Edit this entry  
20
Goin' Down the Road

Goin' Down the Road

1970
×
★★½
Edit this entry  
14
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Edit this entry  
12
Sharknado

Sharknado

2013
×
½
Edit this entry  
11
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
Edit this entry  
11
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
11
The General

The General

1926
×
★★★★½
Edit this entry  
09
S1m0ne

S1m0ne

2002
×
Edit this entry  
09
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★½
Edit this entry  
09
Scarecrow

Scarecrow

1973
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Bon Cop Bad Cop

Bon Cop Bad Cop

2006
×
★★
Edit this entry