logan has logged 101 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★
Edit this entry  
19
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
19
Spree

Spree

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Crime of the Century

The Crime of the Century

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Smoke Signals

Smoke Signals

1998
×
★★★
Edit this entry  
09
Dune

Dune

1984
×
★★½
Edit this entry  
07
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Show Me Love

Show Me Love

1998
×
★★★½
Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Host

Host

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Zero Patience

Zero Patience

1993
×
★★½
Edit this entry  
22
Set It Off

Set It Off

1996
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Edit this entry  
07
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★½
Edit this entry  
28
Kate

Kate

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★½
Edit this entry  
28
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★½
Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
16
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★½
Edit this entry  
15
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Carnal Knowledge

Carnal Knowledge

1971
×
★★★
Edit this entry  
14
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Are You Here

Are You Here

2013
×
Edit this entry  
11
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Edit this entry  
10
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry  
08
Tremors

Tremors

1990
×
★★★½
Edit this entry  
06
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Slither

Slither

2006
×
★★★
Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★
Edit this entry