Sort by
  • Don't Worry Darling

  • Do Revenge

    ★★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★½

  • Purple Hearts

    ½

  • Not Okay

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★½

  • Girl in the Picture

  • Mr. Malcolm's List

    ★★

  • Persuasion

    ★★

  • Keep Sweet: Pray and Obey

  • Fire Island

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Conversations with Friends

    ★★½

  • Our Father

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Spring Awakening: Those You've Known

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Deep Water

  • Ambulance

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Weekend Away

    ★★

  • The Batman

    ★★★½

  • This Much I Know to Be True

    ★★★½

  • The In Between

    ★★½

  • Inventing Anna

    ★★

  • Kimi

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Through My Window

  • Fresh

    ★★★★

  • Book of Love

    ★★½

  • The 355

  • Mother/Android

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Hating Game

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Operation Mincemeat

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Las Rojas

    ★★½

  • The Shadow in My Eye

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Munich: The Edge of War

    ★★

  • Our Bodies Are Your Battlefields

    ★★★½

  • What Went Wrong?

    ★★½

  • Sounds Like Love

  • No Time to Die

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Benediction

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Cyrano

  • Malignant

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror