• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Dragon Quest: Your Story

    ★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • First Love

    ★★★½

  • Promare

    ★★★½

  • The Hustle

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • D-Railed

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★½

  • The VelociPastor

    ★★★

  • Fahrenheit 11/9

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★½

  • Tag

    ★★★

  • Ready Player One

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Hereditary

    ★★½

  • Truth and Lies: Waco

  • The Post

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Wonder

    ★★½

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Super Size Me 2: Holy Chicken!

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Emoji Movie

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Baywatch

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Boss Baby

    ★½

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★

  • Trolls

    ★½

  • The Bad Batch

  • Shin Godzilla

  • Your Name.

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Train to Busan

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Sausage Party

    ½

  • Zero Days

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Martian

    ★★★½

  • Sharktopus vs. Whalewolf

    ★★

  • The Boy and the Beast

    ★★★★

  • Little Witch Academia: The Enchanted Parade

    ★★★½

  • Jurassic World

    ★★½