• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Un cuento de dos mujeres

    ★★★★★

  • En el cielo me dejas caer

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • #Alive

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Overnight

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Sleepwalkers

    ★★★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • My Masterpiece

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Mirai

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★★