policromma has logged 60 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Nobody Knows I'm Here

Nobody Knows I'm Here

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sleepwalkers

The Sleepwalkers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Overnight

Overnight

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Un cuento de dos mujeres

Un cuento de dos mujeres

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Solaris

Solaris

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry