• Fantastic Mr. Fox

    Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

    One of the best ever.

  • Halloween

    Halloween

    ★★★★

    Somehow I love this almost as much as the original. It breathes new life into the franchise.

  • Halloween H20: 20 Years Later

    Halloween H20: 20 Years Later

    ★★★★

    Jamie Lee Curtis can do no wrong. She is a goddess.

  • Midsommar

    Midsommar

    ★★★★★

    IF THIS DOESN'T GET ANY OSCAR NOMINATIONS AT THE 2020 ACADEMY AWARDS I WILL HAVE TO BURN EVERYTHING DOWN JUST LIKE DANI DOES!

  • Hustlers

    Hustlers

    ★★★★½

    Jennifer Lopez is a living and breathing goddess and we do not deserve her. GIVE HER AN OSCAR!

  • Tall Girl

    Tall Girl

    No.

  • Hereditary

    Hereditary

    ★★★★★

    THE BEST FILM OF ALL TIME PEOPLE! ALL. TIME.

  • Murder Mystery

    Murder Mystery

    ★★½

    Jennifer... You did what you had to do. Secure that bag, sis!

  • Black Swan

    Black Swan

    ★★★★★

    Still one of the best ever. EVER. EVER. EVER.

    P.S. EVER.

  • Vox Lux

    Vox Lux

    ★★★★

    Nathalie Portman can do ANYTHING and no one can stop her. EVER!

  • Prisoners

    Prisoners

    ★★★★½

    Stunning!

  • Mary Queen of Scots

    Mary Queen of Scots

    ★★½

    Girl...