Sort by

Polly has logged 234 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
It's a Gift

It's a Gift

1934
×
★★★
Edit this entry  
31
Radio Days

Radio Days

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

1960
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Look Away

Look Away

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★½
Edit this entry  
18
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1934
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blues Brothers 2000

Blues Brothers 2000

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1934
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Broil

Broil

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Let's Scare Julie

Let's Scare Julie

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Wrong Mother

The Wrong Mother

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Net

The Net

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Enough

Enough

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Them!

Them!

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Game Change

Game Change

2012
×
★★★½
Edit this entry  
01
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
I Am Woman

I Am Woman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry