• Prey

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Hustle

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • CODA

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Tiger

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Education

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★