Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Friday

Friday

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Network

Network

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ema

Ema

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
CODA

CODA

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry