Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Last House on Cemetery Lane

The Last House on Cemetery Lane

2015
×
Read the review Edit this entry  
12
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Crush

Crush

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pat & Mat Back in Action

Pat & Mat Back in Action

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cleveland Abduction

Cleveland Abduction

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
As We Hold Hands

As We Hold Hands

2022
×
Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
Edit this entry  
27
Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

2022
×
Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Best Men

Best Men

1997
×
★★★
Edit this entry  
23
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
28 Days

28 Days

2000
×
★★
Edit this entry  
20
The Cellar

The Cellar

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
UMMA

UMMA

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Heaven's Gate: The Cult of Cults

Heaven's Gate: The Cult of Cults

2020
×
Edit this entry  
10
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★½
Edit this entry  
09
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★½
Edit this entry  
08
Asterix & Obelix: Mission Cleopatra

Asterix & Obelix: Mission Cleopatra

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Poison Ivy

Poison Ivy

1992
×
Read the review Edit this entry  
04
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
Edit this entry  
04
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
Edit this entry  
03
Swing Kids

Swing Kids

1993
×
★★★
Edit this entry  
01
Troy

Troy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Breed

The Breed

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The New World

The New World

2005
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Herself

Herself

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Metamorphosis of Birds

The Metamorphosis of Birds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deep Water

Deep Water

2022
×
Edit this entry  
20
Kimi

Kimi

2022
×
★★
Edit this entry  
20
Newsies

Newsies

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pat and Mat in a Movie

Pat and Mat in a Movie

2016
×
Read the review Edit this entry