martika has logged 32 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Nowhere Boy

Nowhere Boy

2009
×
★★★
Edit this entry  
25
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Astronomer's Dream

The Astronomer's Dream

1898
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Brothers

Brothers

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
The Cutting Edge: The Magic of Movie Editing

The Cutting Edge: The Magic of Movie Editing

2004
×
Edit this entry  
18
October Sky

October Sky

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★
Edit this entry  
16
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dope

Dope

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
Edit this entry  
11
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★½
Edit this entry  
09
Three Days in August

Three Days in August

2016
×
½
Edit this entry  
06
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Silenced

The Silenced

2015
×
★★
Edit this entry  
04
The Institute

The Institute

2017
×
Edit this entry  
03
XX

XX

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry