Sort by
  • Selena Gomez: My Mind & Me

    ★★★★★

  • Smile

    ★★★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • Blonde

    ½

  • The Son

  • The Whale

    ★★★★★

  • Pearl

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wild Mountain Thyme

  • Soul

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Joker

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Us and Them

    ★★★★★

  • Maquia: When the Promised Flower Blooms

    ★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • After My Death

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Flower

  • God's Own Country

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Drowning Love

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★

  • Dou kyu sei – Classmates

    ★★★★★

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Perfect Strangers

    ★★★★

  • Our Times

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Flying Colors

    ★★★★★

  • BoJack Horseman Christmas Special

    ★★★★★

  • Love, Rosie

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • When Marnie Was There

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Han Gong-ju

    ★★★★★

  • Frances Ha

    ★★★★★