Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Ramona and Beezus

Ramona and Beezus

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Our Times

Our Times

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Art Museum by the Zoo

Art Museum by the Zoo

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Juliet in Paris

Juliet in Paris

1967
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Drowning Love

Drowning Love

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
House

House

1977
×
Edit this entry  
22
Landscape in the Mist

Landscape in the Mist

1988
×
Edit this entry  
22
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
Edit this entry  
22
Real Genius

Real Genius

1985
×
Edit this entry  
22
Atonement

Atonement

2007
×
Edit this entry  
21
Tokyo Decadence

Tokyo Decadence

1992
×
Edit this entry  
24
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Malina

Malina

1991
×
★★★★
Edit this entry  
28
Maquia: When the Promised Flower Blooms

Maquia: When the Promised Flower Blooms

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Breathless

Breathless

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
19
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Edit this entry  
17
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
21
White Oleander

White Oleander

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Kamikaze Girls

Kamikaze Girls

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Kamikaze Girls

Kamikaze Girls

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry