PonoVanDusen has logged 65 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crawl

Crawl

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
16
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Night School

Night School

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Ringer

The Ringer

2005
×
★★★★
Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★
Edit this entry  
18
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★
Read the review Edit this entry