• The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • Baywatch

    ★★★★

  • Silence

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★★

  • Sky Ladder: The Art of Cai Guo-Qiang

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Furious 7

    ★★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Don Jon

    ★★★½

  • Fast & Furious 6

    ★★★★

  • Ted

    ★★

  • Drive

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★½

  • (500) Days of Summer

    ★★★½

  • Adventureland

    ★★½

  • Saw V

  • Mamma Mia!

    ★★

  • In Bruges

    ★★★★★

  • Fool's Gold

    ★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Saw III

    ★½

  • Final Destination 3

    ★½

  • Hostel

    ★★★½

  • Spanglish

    ★★

  • Serving Sara

  • Insomnia

    ★★★

  • Rushmore

    ★★★★★

  • Michael

    ★★★★★

  • Twelve Monkeys

    ★★★½

  • The Last Boy Scout

    ★★★

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • When Harry Met Sally...

    ★★★★

  • Do the Right Thing

    ★★★★★

  • Die Hard

    ★★★★½

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★

  • Full Metal Jacket

    ★★★★★

  • Police Story

    ★★★★½

  • Rocky III

    ★★½