Sort by
  • Knock at the Cabin

  • Babylon

    ½

  • Avatar: The Way of Water

  • Halloween Ends

  • Hellraiser

    ★★

  • The Munsters

  • Werewolf by Night

  • Terrifier 2

  • Barbarian

    ★★★½

  • Clerks III

  • Skinamarink

  • Nope

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

  • Shin Ultraman

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • RRR

    ★★★★★

  • X

    ★½

  • What We Leave Behind

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Jackass Forever

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • Memoria

  • New York Ninja

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Old

  • Pig

    ★★★★

  • France

  • Titane

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

  • Black Widow

    ★★

  • F9

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Limbo

  • The Scary of Sixty-First

    ★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★½

  • The AGFA Horror Trailer Show: Videorage

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Hubie Halloween

  • Still Processing

  • Tenet

    ★★★½

  • Coming Out

  • Capone

  • s01e03

  • Some Kind of Connection

  • IWOW: I Walk on Water

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Sonic the Hedgehog

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Black Christmas

  • Little Women

  • Jay and Silent Bob Reboot

  • Gemini Man

  • The Irishman

  • 3 from Hell