• Masters of the Universe

  • John Wick: Chapter 4

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • CALL ME IF YOU GET LOST LIVE

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Great White

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★★½

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Possessor

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • The Grudge

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Harriet

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★½