• Hustle

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Men

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Nailhitter

  • The Big Bend

    ★★★

  • It Hatched

    ½

  • Lust

  • The King of North Sudan

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Mad God

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Nitram

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • Lamb

    ★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Down with the King

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Annette

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • medicament

    ★★★★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★

  • Soak

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Violet

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Offseason

    ★★½

  • I’m Fine (Thanks For Asking)

    ★★½

  • Here Before

    ★★★

  • Fucking with Nobody

    ★★

  • Femme

    ★★★★

  • A Puff Before Dying

    ★★

  • Broadcast Signal Intrusion

    ★★½

  • The End of Us

    ★★★

  • The Oxy Kingpins

    ★★½

  • Play It Safe

    ★★★★

  • Are You Still There?

    ★★★½