Sort by

Connor has logged 101 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Two

Two

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Bat Pussy

Bat Pussy

1973
×
½
Read the review Edit this entry  
21
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
One Missed Call

One Missed Call

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Snatch

Snatch

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat

Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shallow Hal

Shallow Hal

2001
×
Read the review Edit this entry  
29
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Magic Roundabout

The Magic Roundabout

2005
×
Read the review Edit this entry  
22
Dhoom

Dhoom

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry