RSS feed for popdetective

popdetective has logged 86 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Edit this entry  
15
Sisters

Sisters

2015
×
Edit this entry  
14
The Heat

The Heat

2013
×
Edit this entry  
14
The Hustle

The Hustle

2019
×
Edit this entry  
14
Long Shot

Long Shot

2019
×
Edit this entry  
12
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★
Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
Edit this entry  
11
Penelope

Penelope

2006
×
★★★½
Edit this entry  
22
Batman and Harley Quinn

Batman and Harley Quinn

2017
×
Edit this entry  
20
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
Edit this entry  
27
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
Edit this entry  
10
The Big Easy

The Big Easy

1986
×
Edit this entry  
29
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
Edit this entry  
11
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★½
Edit this entry  
24
The Grinch

The Grinch

2018
×
Edit this entry  
20
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
Edit this entry  
04
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Blockers

Blockers

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
½
Edit this entry  
01
Death Warrant

Death Warrant

1990
×
Edit this entry  
01
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
Edit this entry  
31
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
Edit this entry  
15
John Wick

John Wick

2014
×
Edit this entry  
14
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
Edit this entry  
13
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
Edit this entry  
13
Tomcats

Tomcats

2001
×
½
Edit this entry  
13
Just Friends

Just Friends

2005
×
Edit this entry  
12
Playing It Cool

Playing It Cool

2014
×
★½
Edit this entry  
12
My Super Ex-Girlfriend

My Super Ex-Girlfriend

2006
×
Edit this entry  
12
Say It Isn't So

Say It Isn't So

2001
×
½
Edit this entry  
11
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
½
Edit this entry  
10
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★
Edit this entry  
09
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
½
Edit this entry  
07
All About Steve

All About Steve

2009
×
Edit this entry  
07
Deuce Bigalow: European Gigolo

Deuce Bigalow: European Gigolo

2005
×
½
Edit this entry  
06
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★½
Edit this entry  
06
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
Edit this entry  
05
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★
Edit this entry  
05
National Lampoon's Van Wilder

National Lampoon's Van Wilder

2002
×
½
Edit this entry  
04
Good Luck Chuck

Good Luck Chuck

2007
×
½
Edit this entry  
04
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Deuce Bigalow: Male Gigolo

Deuce Bigalow: Male Gigolo

1999
×
½
Edit this entry  
03
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★½
Edit this entry  
02
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★½
Edit this entry  
01
Norbit

Norbit

2007
×
½
Edit this entry