• My Butt Has a Fever

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

  • Deep Water

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★★½

  • I Want You Back

    ★★★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★★½

  • Scream

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Man or Tree

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • New York Ninja

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Timekeepers of Eternity

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • V/H/S/94

    ★★½

  • Yellow Dragon's Village

    ★★

  • Black Hole

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Masking Threshold

  • Psychos

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★★½

  • Silent Night

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • A Banquet

    ★★★

  • Some Like It Rare

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • The Found Footage Phenomenon

    ★★½

  • Vacation Friends

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Itch

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Hellbender

    ★★★★½

  • She Will

    ★★★★½

  • The Trip

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • CatVideoFest 2021

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Jolt

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

  • The Tomorrow War

    ★★★