RSS feed for Chris

Chris has logged 26 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bad Ronald

Bad Ronald

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wild Nights with Emily

Wild Nights with Emily

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Woodchipper Massacre

Woodchipper Massacre

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Border

Border

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Big Night

Big Night

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Deadly Force

Deadly Force

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hollywood Cop

Hollywood Cop

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cohen and Tate

Cohen and Tate

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Party Girl

Party Girl

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Romeo Must Die

Romeo Must Die

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
El Angel

El Angel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
CatVideoFest 2019

CatVideoFest 2019

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Oath

The Oath

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry