Sort by

Mister Cap has logged 386 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Mr. Blunden

The Amazing Mr. Blunden

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Three Wishes for Cinderella

Three Wishes for Cinderella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Encounter

Encounter

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Two

Two

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Sissi

Sissi

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dig Deeper: The Disappearance of Birgit Meier

Dig Deeper: The Disappearance of Birgit Meier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Back to the Outback

Back to the Outback

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mireille Mathieu - Chanter… et rien d‘autre

Mireille Mathieu - Chanter… et rien d‘autre

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Catweazle

Catweazle

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dry

The Dry

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry