Sort by

Mister Cap has logged 39 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Hinterland

Hinterland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Holidays

Holidays

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Superdeep

The Superdeep

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
French Exit

French Exit

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pelican Blood

Pelican Blood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Bingo Hell

Bingo Hell

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Flickering Lights

Flickering Lights

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Green Butchers

The Green Butchers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Night of the Animated Dead

Night of the Animated Dead

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Men & Chicken

Men & Chicken

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Trip

The Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Justice League: Crisis on Two Earths

Justice League: Crisis on Two Earths

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Adam's Apples

Adam's Apples

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Manor

The Manor

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
High Lane

High Lane

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Sky Sharks

Sky Sharks

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Blood on Her Name

Blood on Her Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Strange Door

The Strange Door

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry