• Malignant

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • F9

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Tenet

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Becky

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Collective

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Widows

    ★★★½

  • The Predator

    ★★½

  • A Star Is Born

  • The Favourite

  • Roma

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★