• OPAL

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • I Used to Go Here

    ★★★½

  • Work It

    ★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Bankrupt - Kodak

  • Hamilton

    ★★★½

  • The F**k-It List

  • You Monster

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • 8:46

  • Hazel Eye

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Making of Not Alone in Here

  • Not Alone in Here

  • Rhubarb

  • New York New York

  • A Parks and Recreation Special

  • Shadowed

  • The Hunt

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • Playdate with Destiny

  • Wave Sounds

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

  • Boys State

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • My Spy

    ★★

  • Suki

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★

  • A Movie for My Family

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Owl

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Holiday in the Wild

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Mrs. Fletcher

    ★★★★

  • New Robot Makes Soldiers Obsolete

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Saria

  • Tall Girl

  • Bad Education

    ★★★★

  • The Lumineers: III

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½