• Crush

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★★

  • The Royal Treatment

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Hating Game

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Love Hard

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Falling for Figaro

    ★★½

  • My Son

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Memoria

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★

  • Deadly Illusions

    ★½

  • Yes Day

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Bliss

    ★★

  • Passing

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Breaking News in Yuba County

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Prom

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★½

  • All My Life

    ★★★

  • Golden Arm

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★