• Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

    ★★★

  • Romeo & Juliet

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ★★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • One Royal Holiday

  • Smiley Face Killers

  • Holidate

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • The Haunting of Bly Manor

  • Freaky

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Chemical Hearts

  • After We Collided

    ½

  • Work It

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Quiz

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Miss Americana

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

  • The Knight Before Christmas

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★½

  • Doctor Sleep

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • 3 from Hell

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Descendants 3

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Secret Obsession

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Crawl

    ★★★