Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
Read the review Edit this entry  
10
Come From Away

Come From Away

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
Read the review Edit this entry  
31
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
Read the review Edit this entry  
31
High School Musical

High School Musical

2006
×
Read the review Edit this entry  
30
Anastasia

Anastasia

1997
×
Edit this entry  
30
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
26
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Quiz

Quiz

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Divergent

Divergent

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry